Şeffaf ve Hesap Verebilir Milletvekilleri için “Dürüstlük Tahhütnamesi” Kampanyası

Kampanya web sitesi için tıklayınız…

hgjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjfhgjfghj

1 Kasım 2015 Milletvekili Seçimleri Bitti, Şimdi Siyasette Şeffaflık İstiyoruz!

Uluslararası Şeffaflık Derneği öncülüğünde, siyasette şeffaflığı destekleyen sivil toplum kuruluşlarının da katılımıyla oluşturduğumuz “Açık Koalisyon” olarak Türkiye’de siyasetin şeffaf ve hesap verebilir olması için çalışmaya devam ediyoruz.

Yeni kampanyamızla, 26. Dönem Milletvekillerini Twitter üzerinden Dürüstlük Taahhütnamesi’ni imzalamaya ve mal beyanlarını kamuoyuna açıklamya #DürüstlükTaahhütnamesi hashtagiyle davet ediyoruz.

 

 

 

Milletvekili adayları, mal varlıklarını ve seçim kampanyası bütçelerini ‘açık’lasınlar!

www.change.org/aciksiyaset

aciklasinlar

Haksız zenginleşmelerle birlikte yolsuzlukları önlemek, Türkiye’ye ‘açık’ siyaset anlayışını getirmek için;  Uluslararası Şeffaflık Derneği’nin öncülüğünde, birçok sivil toplum kuruluşunun desteğiyle kurulan ‘Açık’ Koalisyon olarak milletvekili adaylarına ‘açık’ çağrımızdır:

7 Haziran 2015 genel seçimleri öncesinde; kendilerinin ve birinci dereceden yakınlarının mal varlıkları ile seçim kampanyası bütçelerini kamuoyuna ‘açık’lasınlar.

 

 

Seçim Dönemi için Etik Habercilik Teminatı’nı İmzalasınlar!

Etik Habercilik Teminatı

etik-kampanya

Uluslararası Şeffaflık Derneği olarak, seçim dönemi haberciliğinin, toplumun genel faydasını gözeterek vatandaşların bilgi alma hakkını tanıyan bir sorumluluk bilinciyle gerçekleştirmesinin önemli ve değerli olduğunu düşünüyoruz.

Bu sebeple seçim dönemi haberciliğinin etik bir çerçevede yürütülmesi adına uluslararası çalışmalardan ve alanla ilgili değerli akademisyenlerin konuyla ilgili bizlerle paylaştıkları önerilerden beslenerek hazırladığımız bu Seçim Dönemi için Etik Habercilik Teminatı’nı medya kurumlarının/medya mensuplarının imzalamasını istiyoruz.

 

Temiz Siyaset İçin Mal Varlıkları Açıklansın!

www.change.org/TemizSiyaset

time towakeup Türkiye’de 1990 yılından bu yana yolsuzlukları ve rüşveti önlemek üzere mal  bildiriminde bulunulmasını düzenleyen bir kanun var: 3628 Sayılı Mal Bildiriminde Bulunulması, Rüşvet Ve Yolsuzluklarla Mücadele Kanunu.

Bu kanuna göre mal bildiriminde bulunması gereken hangi siyasetçi, üst düzey kamu görevlisinin mal varlığından haberdarız?

Yolsuzlukların önlenmesi; dürüst, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışını esas alan siyaset ve kamu yönetimi için; Başta her tür seçimle iş başına gelen kamu görevlileri, bakanlar kurulu üyeleri, milletvekilleri, üst düzey bürokratlar, siyasi parti başkanları, gazete sahipleri olmak üzere mal beyanında bulunmakla yükümlü olan herkesi mal bildirimlerini halkla paylaşmaya davet ediyoruz.

Yolsuzluğa Karşı Deklarasyon İmzalansın!

www.change.org/yolsuzlugakarsideklarasyon

10675761_867129746665437_3963712718141787859_n

Yolsuzluk, Türkiye’nin en önemli ve uzun yıllardır kronik hale gelmiş sorunlarından birisidir. Bu sorunun çözülebilmesi için toplumsal düzeyde yükselen bir talep şarttır. Yolsuzluk algısı en yüksek kurumlar olarak siyasi partilerin görüldüğü ülkemizde siyasi karar vericilerin bu konuda iradesi önemlidir. Tüm siyasi parti milletvekillerinin bu konuda somut önlemler içeren yasal adımları atacak şekilde hareket etmesini sağlamak üzere, “Yolsuzluğa Karşı Deklarasyonu” imzalayarak bu konuda somut adımlar atması büyük önem taşımaktadır.